Erdélyen át a Duna-deltába
Részletek:
Időpont: | 2024. július 30 – augusztus 4., 6 nap/5 éjszaka. |
Elhelyezés: | 3 csillagos szállodában, 2 ágyas, fürdőszobás szobákban, valamint faluturizmusban |
Ellátás: | félpanzió a program szerint |
Utazás: | autóbusszal |
Részvételi díj: | 233 000 Ft/fő |
Útlemondási biztosítás: | 2,5 % |
Utasbiztosítás: | 3 900 Ft/fő |
Egyágyas felár: | 38 000 Ft/fő |
Belépők: | kb. 30 RON |
Program:
1. nap: Nagyvárad – Kolozsvár – Székelyszentlélek
Kora reggeli indulás Budapestről. Határátkelés Ártándnál. Pihenő Nagyváradon és Kolozsváron, amennyiben az időbeosztás lehetővé teszi városnézés. Átkelve Belső-Erdélyen elérjük a Székelyföldet. A Küküllő mentén, Székelyszentléleken vacsora és szállás.
2. nap: Csíksomlyó – Gyimesbükk – Galac – Tulcea
Reggeli után utazás a Hargitán át a Csíki-medencébe. Csíksomlyón felkeressük a Kegytemplomot, majd a Gyimesi-völgy felé vesszük utunkat. Következő állomásunk a Gyimesi-szorosban Gyimesbükk, a Rákóczi vár és az egykori határon álló vasúti őrházban berendezett kis múzeum. Moldvába érve a Tatros, majd a Szeret völgyében utazunk az Al-Duna híres központi kikötővárosába, Galacra. Komppal átkelünk a kilométer szélesen hömpölygő Dunán, majd a dobrudzsai oldalon utazunk tovább a delta fővárosába, Tulcea-ra. Vacsora és szállás. (3 éj)
3. nap: Hajókirándulás a Dunán
Délelőtt hajóra szállunk. 6 órás hajókirándulásunkon bebarangoljuk a delta felső vidékén a szulinai és a kiliai ágak közötti páratlan vízivilágot a 35-ös mérföld csatornáján, a Sontea csatornán át a Bolond-tóig. A kirándulás alatt a fedélzeten helyi halspecialitásokat kóstolhatunk. A Tulceába történő délutáni visszaérkezés után szabadprogram, majd vacsora.
4. nap: Szulina – Fekete-tenger
Reggel gyorshajóra szállunk és másfél óra alatt végigszáguldunk a Duna szulinai ágán egészen a torkolatig, Szulináig. Napunkat itt töltjük a kis, csak vízen megközelíthető kikötővárosban. Megérkezés után vízi járműveinkkel izgalmas kirándulást teszünk a Duna hosszú útjának végső kilométerein egészen a Fekete-tengerig. Strandolási lehetőség a Duna torkolatánál a tengeri plázson. Késő délután gyorshajónk visszavisz minket Tulceára. Itt ismét vacsora és szállás.
5. nap: Kézdivásárhely – Nyerges-tető – Székelyszentlélek
Búcsút intve a deltának, majd a galaci kompról Dobrudzsának ismét a Szeret völgyében utazunk. Ezúttal nem a Gyimesi-, hanem az Ojtozi-szoroson kelünk át a Kárpátokon. Rövid városnézés és pihenő Háromszék fővárosában, Kézdivásárhelyen, majd a Kászon vidékén elérjük a Nyerges-tetőt. Főhajtás nemzeti emlékhelyünkön. Leereszkedve a Csíki-medencébe, átkelve a Hargitán vacsora és szállás Székelyszentléleken.
6.nap: Marosvásárhely
Udvarhely vidékét elhagyva Marosvásárhelyre utazunk. Pihenő a város központjában, majd utazás tovább. Az ártándi határátkelést
követően érkezés Budapestre az esti órákban.
Utunk térképen: